Naturel Botoks®

Hassas ve yetenekli uygulama ile en iyi sonuçları sağlar.

naturel botoks®

Zaman, etkisini cildimizde kırışıklar olarak gösterir. Natürel Botoks yüzde oluşan bu kırışıklıkları gidermek için yapılan bir uygulamadır. Natürel Botoks tedavisi aynı zamanda yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller.

 

Dermatolog Dr. Ersin Aydın tarafından geliştirilen Natürel Botoks uygulamasında kullanılan ürün Botoks ile aynı olan Botulinum Toksin’dir.

naturel botoks®

Zaman, etkisini cildimizde kırışıklar olarak gösterir. Natürel Botoks yüzde oluşan bu kırışıklıkları gidermek için yapılan bir uygulamadır. Natürel Botoks tedavisi aynı zamanda yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller. 

 

Dermatolog Dr. Ersin Aydın tarafından geliştirilen Natürel Botoks uygulamasında kullanılan ürün Botoks ile aynı olan Botulinum Toksin’dir.

Naturel Botoks ®
Sıkça Sorulan Sorular

Naturel Botoks yüzünüzdeki doğallığı bozmadan sizi daha genç ve sağlıklı gösteren yaşlanma karşıtı tedavidir. Dr. Ersin Aydın tarafından yapılan uygulamada yüz doğallığı muhafaza edilir. Kişinin anatomik ve karakteristik özellikleri korunarak biricikliğine vurgu yapılır.

 

Kesinlikle “Suni olur muyum ya da başkalarına benzer miyim” diye düşünmenize gerek kalmaz. Kişinin gülüşünde, bakışında bir farklılık ortaya çıkarmayan uygulama sonunda daha canlı ve çok doğal bir görünüm elde edilebilir.


Naturel Botoks etkisini mimik kaslarımız üzerinde gösteriyor. Uygun yere uygun miktarda yapılan Naturel Botoks uygulamaları ile mimik kaslarının tonusunu yani kasın istirahat halindeki gerginliği azaltılıyor. Bu sayede kasın gerginliği azaldığında kasın üzerinde yer alan derideki kırışıklıklar ve çizgiler hafiflemiş ya da giderilmiş oluyor.

Naturel Botoks’un başarısı uygulama tekniğinden kaynaklanıyor. Kişinin yüz yapısına, mimiklerini kullanma derecesine ve kırışıklıkların özelliğine göre tedavi yapılıyor. Kişiye özel biçimde yapılan ve uygulama esnasında kullanılan malzemeler bu doğal sonucu sağlıyor.

Yüzdeki kırışıklıklar genelde göz kenarları (kaz ayakları), kaş arası ve alın bölgesinde oluşmaktadır. Kişiler zamanla derinleşen yüzlerindeki bu çizgilerden şikayetçi olur. Naturel Botoks işte bu alanlardaki sorunları gidermek yapılıyor. Kişi, kaş arasında yer alan çizgilerden giderilince kızgın ya da yorgun yüz ifadesinden kurtuluyor.

Naturel Botoks, gülerken ya da konuşurken mimiklerini yoğun olarak kullanan kişilerde oluşan göz kenarlarındaki ve alın bölgesindeki çizgilenmeleri, kaş arasında kişiyi olduğundan daha sinirli gösteren derin çizgileri de hafifleterek daha doğal bir görünüm elde etmemizi sağlıyor. Alın botoksu, ağız çevresi botoksu, çene botoksu, masseter botoksu gibi pek çok farklı tedavi seçeneği mevcut.

Sadece göz kenarında ya da sadece kaş arasındaki çizgilerden yakınan kişilere de tek başına bu alanlarda uygulama yapabiliyoruz. Ama önerimiz üst yüzü bir bütün olarak değerlendirdiğimiz için alın, kaş arası ve göz kenarına uygulama yapılması şeklinde oluyor.

Naturel Botoks işleminde ağrı ya da acı neredeyse hiç hissedilmez. Bu nedenle bazı işlemlerde kullanılan anestezi kremi kullanma gereği duymuyoruz.

 

Botoks işlemini geçmişte pek çok kez yaptırmış ve işlem öncesi anestezi kremi sürülmüş olan hastalar da Natürel Botoks yapılırken çok daha az acı hissettiklerini ifade ediyorlar.

Bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Botulinum Toksin tıpta, uzun yıllardır estetik amaçla kullanılıyor.

 

Ancak Botulinum Toksin farklı amaçlarla da kullanılıyor. Örneğin Nörologlar migren, Fizik Tedavi uzmanları Serebral Palsili çocuklarda ortaya çıkan kas spastisitesinin (kas katılığı, kas sertliği) tedavisinde estetik amaçlı kullanılan dozlardan çok daha fazla dozlarda kullanıyorlar. Bu dozlarda bile bildirilen bir zararı yok.

Naturel Botoks uygulaması çok konforludur. Tedavi sonunda morarma neredeyse hiç olmaz. Bunun nedeni uygulama esnasında kullanılan çok ince uçlu özel enjektörler kullanılıyor. Bu çok ince uçlar, doku hasarı yaratmadığı için uygulama esnasında ağrı ve sonrasında morarma nerdeyse hiç olmuyor.

 

Hastalar işlem sırasında neredeyse hiç ağrı hissetmediğini ifade ediyorlar. İğne ucu çok ince olduğu için kanama da neredeyse olmuyor. Kan sulandırıcı ilaç kullanan ya da kanamaya eğilimi olan kişilerde bile kanama ile neredeyse hiç karşılaşmıyoruz.

 

Naturel Botoks tekrarlanan bir tedavidir. Etkisi ortalama 4-6 ay boyunca devam etmektedir. Bu nedenle yılda 2 veya 3 kez yapıldığında daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Yapılan her seans uygulamanın başarısını korumamızı sağlıyor. Kısacası zamanı yavaşlatıyoruz.

 

Her kişinin mimiklerini kullanma derecesi, yaşı, kırışıklılarının derinlikleri birbirinden farklılıklar gösteriyor. Ancak Natürel Botoks yapıldıktan sonra kişi önceki haline göre çok daha iyi bir görüntü elde ediyor.

 

 

Naturel Botoks sürekli yapılması tavsiye edilen ancak zorunlu olmayan bir tedavidir. Kişi arzu ettiği sürece bu tedaviye devam edebilir. Ancak Natürel Botoks tedavisini bıraktığı zaman kesinlikle yüzde bir çöküntü vb. durum oluşmaz. Konu ile ilgili Facial Plastic Surgery dergisinde yayımlanmış bir çalışmada tek yumurta ikizi olan 2 kız kardeşte botoxun uzun dönemdeki etkileri araştırıldı. (Long-Term Effects of Botulinum Toxin Type A (Botox) on Facial Lines).

Kardeşlerden biri yılda yüzüne 2-3 kez düzenli olarak sadece botoks işlemi yaptırmış. Diğer kız kardeş ise 13 yıl içerisinde sadece bir ya da iki kez botox yaptırmış. 13 yılın sonunda 38 yaşına geldiklerinde ikiz kız kardeşlerin fotoğrafları çekilip yan yana konmuş. Fotoğraf, Botoks yaptıran ikiz kız kardeşin son uygulamasından 4-5 ay sonra çekilmiş, yani yüzünde botoks etkisi yokken. Botoks yaptıran kardeşin yüzünde neredeyse hiç kırışıklık yokken, yaptırmayan kardeşin yüzünde belirgin kırışıklıklar varmış. Sonuç olarak uygulama yapılması bırakıldığında daha kötü bir görüntü ortaya çıkmıyor.

Hayır olmazsınız. Uygulama öncesi duruma dönebilirsiniz. Bununla ilgili yapılmış çok sayıda klinik araştırma var. Örneğin Facial Plastic Surgery dergisinde yayımlanmış bir çalışmada tek yumurta ikizi olan 2 kız kardeşte botoksun uzun dönemdeki etkileri araştırılmış (Long-Term Effects of Botulinum Toxin Type A (Botox) on Facial Lines).

 

Kardeşlerden biri yılda 2-3 kez düzenli olarak botoks işlemi yaptırmış. Botoks dışında herhangi bir işlem yaptırmamış. Diğer kız kardeş ise 13 yıl içerisinde sadece bir yada iki kez botoks yaptırmış. 13 yılın sonunda ikiz kız kardeşler 38 yaşına geldiklerinde fotoğrafları çekilip yan yana konmuş. Fotoğraf, Botoks yaptıran ikiz kız kardeşin son uygulamasından 4-5 ay sonra çekilmiş, yani yüzünde botoks etkisi yokken. Botoks yaptıran kardeşin yüzünde neredeyse hiç kırışıklık yokken, yaptırmayan kardeşin yüzünde belirgin kırışıklıklar varmış. Sonuç olarak uygulama yapılması bırakıldığında daha kötü bir görüntü ortaya çıkmıyor.

Hayır. Naturel Botoksta kullanılan ürün bilinen Botoks ile aynı. Botulinum Toksin. Dysport marka ürün tercih ediyoruz.

 

Düşük dozların kullanıldığı Mezobotoks, Baby botoks, Mikrobotoks olarak adlandırılan başka uygulamalar var. Ama Naturel Botoks da düşük dozlar kullanılmıyor.

 

Yapılan bilimsel çalışmalarda alında, kaş arasında ve kaz ayakları olarak isimlendirilen bölgede her bir noktaya yapılması önerilen ünite 5-10 sU (Dysport ünitesi, Speywood Unit) olarak belirtiliyor.

 

Naturel Botoks işleminde de her bir noktaya önerilen en üst dozu, 10 sU olarak uygulanıyor. Daha fazlası yapılmaz. Yapılır ise ne olur? İstenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Daha fazlası, yüzde sadece çok güçlü ve büyük bir kas olduğu için Masseter Botoksu yaparken masseter kasına uygulanıyor.

Evet. Naturel Botoks erkeklere de uygulanabilir. Özellikle botoks uygulamasının anlaşılmasını istemeyen erkeklerin çok memnun kalacağı bir uygulamadır. Erkekler rahatlıkla Naturel Botoks uygulaması yaptırabilir çünkü ifade kaybı olmadığı, doğallık bozulmadığı ve kişinin gülüşünde, bakışında bir farklılık ortaya çıkmadığı için botoks yapıldığı anlaşılmıyor.

Uygulama sonunda daha canlı, son derece doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Uygulamayı da çok ince uçlarla gerçekleştirdiği için hissedilen ağrı çok az oluyor, hiç ağrı hissetmediğini ifade eden danışanlar da var.

 

Evet. Bazı kişilerde görülen el ve koltuk altı aşırı terleme tedavisinde terleme botoksu, diş sıkma tedavisinde diş sıkma botoksu, migren için migren botoksu yapılıyor. Yine Rozase (Gül Hastalığı) gibi çeşitli dermatolojik hastalıkların tedavisinde başarıyla kullanılıyor.

NATUREL BOTOKS®
VIDEOLARI

Whatsapp

Hemen Ara